سامانه هتل داری هوشمند مبتنی بر آیوتی

سیستم موقیت یابی در هتل شامل دو زیر بخش است که می توان آنها را به طور مجزا یا به صورت مجتمع در یک هتل استفاده کرد:

1- پنل ثبت درخواست های میهمان
2- موقعیت یابی کارکنان هتل

پنل ثبت درخواست های میهمان

پنل ثبت درخواست میهمان چیست ؟

پنلی جهت استفاده میهمانان هتل است که میهمان از طریق این پنل تمام امکانات و سرویس های هتل را با تمام جزئیات مشاهده می کند و می تواند درخواست های خود شامل سرویس ها و خدمات اتاق یا پذیرایی و استفاده از امکانات هتل را ثبت نماید و مدیر هتل و بخش مربوطه تمام درخواست ها را به تفکیک نوع درخواست و اتاق درخواست کننده روی نقشه مشاهده نمایید و علاوه بر امکانات و اطلاعاتی که در اختیار میهمان قرار می دهد ، امکان مدیریت یک پارچه درخواستها را فراهم می کند.

پنل ثبت درخواست میهمان چگونه کار می کند ؟

این سیستم شامل پنل درخواست است که در دو قالب تبلت دیواری نصب شده در اتاق میهمان یا به صورت بارکد روی کارت ورود به اتاق (یا نصب شده در اتاق) در اختیار میهمان قرار می گیرد.

در نوع تبلت دیواری میهمان تمامی امکانات هتل را در قالب منوهای مختلف مشاهده می کند و می تواند درخواست خود را از طریق این پنل لمسی ثبت نماید.

درنوع استفاده از بارکد، میهمان با اسکن کد توسط تلفن همراه بدون نیاز به نصب هیچ نرم افزاری مستقیما در تلفن همراه خود منوی مشابه پنل دیواری را مشاهده خواهد کرد و میتواند درخواست خو را ثبت نماید.تمامی درخواست ها در داشبورد مدیریتی سیستم برای تمامی بخش های مربوطه در هتل قابل مشاهده و پیگیری خواهد بود.

موقعیت یابی کارکنان هتل

سیستم موقعیت یابی کارکنان هتل چیست ؟

این سیستم بر پایه سیستم ردیابی افراد و با کاربرد مخصوص هتل داری توسعه داده شده است . در این سیستم موقعیت و مشخصات تمامی کارکنان هتل در لحظه روی نقشه قابل مشاهده است و تاریخچه ای از محل حضور آنها در سیستم ذخیره می شود. با این امکان می توان سیاست های مختلفی را برای هر فرد از نظر زمان و مکان های مجاز و غیرمجاز تردد تعریف کرد.

که درنهایت به مدیر سیستم این امکان را می دهد ضمن نظارت دقیق تر بر عملکرد کارکنان ، بهره وری آنها نیز افزایش دهد و درشرایط مورد نیاز کارهای روزمره یا شرایط بحران بهترین تصمیم را اتخاذ نماید.