ارائه نسل جدید سنسورهای پوشیدنی که عرق شما را تجزیه و تحلیل می کنند.

شبنم جزایری  
wearable

عرق شما می تواند چیزهای زیادی راجع به سلامت شما نشان دهد –  ارائه نسل جدید سنسور پوشیدنی ، وعده تجزیه و تحلیل عرق را برای استخراج اطلاعات آن میدهد. این سنسورها توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی تولید شده است و می تواند اجزای فردی موجود در عرق شما را تشخیص دهد. علی جاوی ، استاد دانشگاه مهندسی برق و کامپیوتر در UC Berkeley ، گفت که گرچه این کار ناخوشایند است ، می تواند بسیار مفید باشد.

جاوی گفت: “تاکنون نشان داده شده است كه عرق در تعداد معدودی  مولفه معنی دار است.” تست غلظت [کلرید یون] غلظت استاندارد های لازم برای تشخیص فیبروز کیستیک است و نظارت بر رفتار عرق کردن برای ارزیابی عملکرد غیر ارادی و یک عمل بالینی است. میزان الکل عرق می تواند میزان الکل خون را نشان دهد. گذشته از الکل ، مواد شیمیایی دیگر ، سموم و مواد آلاینده – مانند فلزات سنگین و داروها – که به بدن وارد می شوند اما بومی تولید نمی شوند ، غالباً در عرق دفع می شوند. [این بدان معنی است] که آزمایش عرق می تواند نشانگر قرار گرفتن در معرض بیماری باشد. ”

این همه چیز نیست در ضمن  موارد دیگری برای آزمایش عرق وجود دارد که هنوز کاملاً اثبات نشده است. به عنوان مثال ، این امکان وجود دارد که اندازه گیری موضعی عرق ، که فقط از یک لکه کوچک روی بدن انسان گرفته شده است ، می تواند دفع مایعات در کل بدن را نشان دهد. این مسئله و اطلاعات برای ورزشکارانی که می خواهند بر کمبود آب احتمالی بدن نظارت کنند ، بسیار ارزشمند باشد.

با توجه به اینکه عرق انواع مختلفی دارد، تجزیه و تحلیل آن سابقاً آسان نبوده است. این شامل جمع آوری و ذخیره نمونه های عرق برای تجزیه و تحلیل در آزمایشگاه ها است. این مسئله با چالش های زیادی همراه است ، بسیاری از آنها با استفاده از اطلاعات دریافتی از حسگرهای عرق پوشیدنی که فوراً ، به طور اتوماتیک  و در نقطه تولید عرق دریافت می شوند ، برطرف می شود.

برچسب
wearable sensors

BRAIN EFFECT
استفاده از واقعیت مجازی برای کاهش اضطراب

مطالعات اخیراً منتشر شده توسط ژورنال روانشناسی و علوم رفتاری نشان داده ‌است که واقعیت مجازی (VR) می‌تواند به تغییر در بهبود حالت افراد کمک...

شبنم جزایری
۱۴ مهر ۱۳۹۸
استراتژی‌های امنیتی قوی‌تر در برابر حملات سایبری نیاز

آسیب پذیرتری ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی در برابر حملات سایبری مسئله ای قابل توجه است. و طبق یک گزارش جدید، آنها باید اطمینان حاصل کنند که...

شبنم جزایری
۱۰ مهر ۱۳۹۸

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*