ارائه نسل جدید سنسورهای پوشیدنی که عرق شما را تجزیه و تحلیل می کنند.

شبنم جزایری  
wearable

عرق شما می تواند چیزهای زیادی راجع به سلامت شما نشان دهد –  ارائه نسل جدید سنسور پوشیدنی ، وعده تجزیه و تحلیل عرق را برای استخراج اطلاعات آن میدهد. این سنسورها توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی تولید شده است و می تواند اجزای فردی موجود در عرق شما را تشخیص دهد. علی جاوی ، استاد دانشگاه مهندسی برق و کامپیوتر در UC Berkeley ، گفت که گرچه این کار ناخوشایند است ، می تواند بسیار مفید باشد.

جاوی گفت: “تاکنون نشان داده شده است كه عرق در تعداد معدودی  مولفه معنی دار است.” تست غلظت [کلرید یون] غلظت استاندارد های لازم برای تشخیص فیبروز کیستیک است و نظارت بر رفتار عرق کردن برای ارزیابی عملکرد غیر ارادی و یک عمل بالینی است. میزان الکل عرق می تواند میزان الکل خون را نشان دهد. گذشته از الکل ، مواد شیمیایی دیگر ، سموم و مواد آلاینده – مانند فلزات سنگین و داروها – که به بدن وارد می شوند اما بومی تولید نمی شوند ، غالباً در عرق دفع می شوند. [این بدان معنی است] که آزمایش عرق می تواند نشانگر قرار گرفتن در معرض بیماری باشد. ”

این همه چیز نیست در ضمن  موارد دیگری برای آزمایش عرق وجود دارد که هنوز کاملاً اثبات نشده است. به عنوان مثال ، این امکان وجود دارد که اندازه گیری موضعی عرق ، که فقط از یک لکه کوچک روی بدن انسان گرفته شده است ، می تواند دفع مایعات در کل بدن را نشان دهد. این مسئله و اطلاعات برای ورزشکارانی که می خواهند بر کمبود آب احتمالی بدن نظارت کنند ، بسیار ارزشمند باشد.

با توجه به اینکه عرق انواع مختلفی دارد، تجزیه و تحلیل آن سابقاً آسان نبوده است. این شامل جمع آوری و ذخیره نمونه های عرق برای تجزیه و تحلیل در آزمایشگاه ها است. این مسئله با چالش های زیادی همراه است ، بسیاری از آنها با استفاده از اطلاعات دریافتی از حسگرهای عرق پوشیدنی که فوراً ، به طور اتوماتیک  و در نقطه تولید عرق دریافت می شوند ، برطرف می شود.

برچسب
wearable sensors

کلاس آنلاین رایگان: کاربردهایIoT درپزشکی و مراقبتهای بهداشتی

رکت آمفنول یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی، مجموعه‌ای از کلاس‌های ۲۰ دقیقه‌ای آنلاین را ایجاد کرده است که راهکارهای موجود مرتبط به کاربرد اینترنت...

شبنم جزایری
7 جولای 2020
microsensor
رشد و توسعه کاشت میکروسنسور ها توسط محققان

محققان در دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) یک سنسور جدید بی‌سیم را تولید کرده‌اند که به تغییرات خواندن اطلاعات یک سنسور حساس است و امکان ایجاد...

شبنم جزایری
10 مارس 2020

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*