ارائه Windows ML Container توسط مایکروسافت جهت پشتیبانی گسترده از ویندوز IoT

شبنم جزایری  

شرکت مایکروسافت Windows ML Container را جهت پشتیبانی از سیلیکون‌های بیشتر و همچنین ویندوز IoT گسترش داد. این ویندوز با هدف گسترش سیلیکون‌ها و قابلیت‌های هوشمند جدید لبه (Edge) و پشتیبانی از کاربردهای اینترنت اشیا و سرعت بخشیدن به تحول سیستم های دیجیتال استفاده می‌شود.
این خانواده شامل موارد زیر است:
Windows 10 IoT Core، برای دستگاه‌های هوشمند با کیفیت پایین ساخته شده است و در عین حال قابلیت کنترل و امنیت مورد انتظار و همراه با ویندوز ۱۰ IoT Core Services و پشتیبانی طولانی مدت از سیستم‌عامل برای مدیریت داده‌ها و به‌روزرسانی دستگاه و اطمینان از سلامت دستگاه را دارا می باشد.
Windows 10 IoT Enterprise نسخه کامل ویندوز ۱۰ با قابلیت مدیریت داده و رمزگذاری برای دستگاه‌های هوشمند با عملکرد ثابت را ارائه داده است.
Windows Server IoT 2019 ویندوز سرور IoT برای رایانش لبه ، اتصال ، ذخیره و تجزیه‌ و تحلیل داده‌ها از پایگاه داده‌های بزرگ برنامه‌های متصل، شبکه‌ها و خدمات وب.با پشتیبانی گسترده از سیلیکون‌های جدید است.
مایکروسافت در طی چندین اعلامیه از در دسترس بودن کلیه بسته‌های پشتیبانی ویندوز ۱۰ IoT Core Board برای خانواده پردازنده‌های NXP i.MX از جمله i.MX6 ، i.MX7 ، i.MX 8M و i.MX 8M خبر داد.
جف مایلز معاون بخش توسعه بازار امنیت اینترنت اشیا رایانش لبه محصولات ابری در NXP در این باره می‌گوید: “ما خوشحالیم که به همکاری خود با مایکروسافت ادامه دادیم. علاوه بر این مشتریان NXP اکنون به راهکارهای پیشرو در زمینه صنعت، از i.MX 6 تا i.MX 7 و i.MX 8M در Windows 10 IoT Core برای برنامه‌های پیشرفته صنعتی و IoT دسترسی دارند و از تمام توان استفاده می‌کنند.”
WINDOWS ML CONTAINER
مایکروسافت اعلام کرده است که Windows MLجدید را به طور خاص برای تحویل بار کاری AI-inferencing ساخته شده با استفاده از Windows ML API طراحی شده است. ویندوز ML به کسب‌وکار یک پلتفرم سریع برای ساخت راهکارهای اینترنت اشیا (IoT) به ویژگی‌های پیشرفته ویندوز کمک می‌کند و با قابلیت مدیریت سرویس Azure IoT Edge ترکیب می‌شود.
LeGrow همچنین راهکار برج هوشمند (Smart Tower) که ترکیبی از Windows 10 IoT Core ، NXP و Azure IOT است را به اشتراک گذاشته است. این راهکار برای بهبود قابلیت اطمینان و کاهش زمان خرابی برای زیرساخت‌های مهم عمومی نظیر برج‌های سلولی یا شبکه‌های توزیع برق طراحی شده است.
LeGrow می‌گوید: “برج هوشمند (Smart Tower) راهکاری برای بهره‌گیری کامل از پردازش لبه ، ایجاد یک ماژول سنسور متصل به برج و یک واحد کنترل زمینی برای تجزیه‌وتحلیل سلامت برج در زمان واقعی، همچنین برای پشتیبانی از زمان تأخیر زیاد یا سناریوهای قطع شده طراحی شده است.”
Azure IOT Hub را برای مدیریت و اتصال دستگاه‌ها به کار می‌برد و سابقه تجزیه‌وتحلیل را در کل شبکه برجها مورد بررسی قرار می‌دهد. راهکار برج هوشمند (Smart Tower) ترکیبی از NXP ، i.MX و Windows 10 IoT Core را به دلیل شرایط عملیاتی شدید دستگاه تحمل می‌کند و هزینه‌های توسعه و زمان عرضه را کاهش داده است.
مایکروسافت سرمایه گذاری‌های قابل‌توجهی برای اتصال ابری انجام داده و از قدرت ویندوز برای تسریع امور مشتریان در ابر داده‌ها و لبه هوشمند استفاده می‌کند.

برچسب
IOT

طراحی ونتیلاتور متن باز بومی توسط مهندسان ایرانی

مصاحبه مجله IEEE the Institute با مهندسان ایرانی طراحی‌کننده ونتیلاتور متن‌باز بومی هادی مرادی، دانشیار دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و رئیس بخش...

شبنم جزایری
7 اکتبر 2020
IDC
هشدار IDC از کاهش چشمگیر بازار نیمه هادی

IDC تحلیل نگران کننده ای از بازار نیمه‌هادی‌ها را با شروع همه‌گیر شدن بیماری Covid-19 ارائه داده است که کاهش قابل‌توجهی در مقایسه با رشد...

شبنم جزایری
5 آوریل 2020

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*