استفاده از واقعیت مجازی برای کاهش اضطراب

شبنم جزایری  
BRAIN EFFECT

مطالعات اخیراً منتشر شده توسط ژورنال روانشناسی و علوم رفتاری نشان داده ‌است که واقعیت مجازی (VR) می‌تواند به تغییر در بهبود حالت افراد کمک کند. این یافته‌ها بخشی از تحقیق انجام‌شده با همکاری صلیب‌سرخ آمریکا می‌باشد که ۳۳ داوطلب با انواع مختلفی از حالت‌ها نظیر عصبانیت، تنش، خستگی، خوشحالی و آرامش در آن شرکت کردند و مورد تجزیه‌وتحلیل قرار گرفتند.
ترس یا وحشت از سرنگ معمولاً منجر به اجتناب از درمان‌های لازم در بین بیماران می‌شود و در نتیجه اکثر آن‌ها تمایلی به اهدای خون ندارند. مطالعات نشان می‌دهند که ترس از سرنگ در ۹۱ درصد مردم باعث نگرانی می‌شود و چون این امر عواقب زندگی واقعی را تحت تأثیر قرار می‌دهد باید توجه بیشتری به رویکردهای مبتنی بر شواهد برای کاهش ترس هنگام تزریق انجام شود.
شرکت‌کنندگان در این تحقیق از یک هدست واقعیت مجازی Oculus Goکه با نرم‌افزار Healium همگام شده بود استفاده کردند تا یک تجربه چهار دقیقه‌ای از واقعیت مجازی را شاهد باشند که آنها را ترغیب می‌کند تا از احساس درونی خود – مثبت‌گرایی – برای تغییر در محیط ایجاد شده در واقعیت مجازی استفاده کنند. آغاز این تجربه در یک مکان نسبتا تاریک با یک درخت بزرگپوشیده از نقاشی‌های دیواری با پیرامون خشک و پر از زباله است. با طی نمودن مسیر این تجربه واقعیت مجازی ، کاربران از طریق احساسات مثبت و قدرشناسی با آن درگیر می‌شوندکه در نهایت درخت و محیط اطراف به یک منظره تمیز و شاداب تغییر می‌کند.
در ابتدا، آموزش بهداشت و درمان انگلستان یک سیستم واقعیت مجازی را در تمام مکان‌های خدمات بهداشتی ملی این کشور، با همکاری گروه شبیه‌سازی پزشکی آکسفورد، به منظور کمک به پزشکان برای آموزش فوریت‌های پزشکی در بین مبتلایان به دیابت نوع ۱ ایجاد کرد.
درضمن پژوهشگران دانشگاه کمبریج دریافتند که واقعیت مجازی می‌تواند به شناسایی نشانه‌های آلزایمر با دقت بیشتری نسبت به آزمایش شناختی “استاندارد طلایی” کمک کند.

برچسب
VR

استراتژی‌های امنیتی قوی‌تر در برابر حملات سایبری نیاز

آسیب پذیرتری ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی در برابر حملات سایبری مسئله ای قابل توجه است. و طبق یک گزارش جدید، آنها باید اطمینان حاصل کنند که...

شبنم جزایری
۱۰ مهر ۱۳۹۸
wearable
ارائه نسل جدید سنسورهای پوشیدنی که عرق شما

عرق شما می تواند چیزهای زیادی راجع به سلامت شما نشان دهد ...

شبنم جزایری
۳ شهریور ۱۳۹۸

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*