حفاظت از تجهیزات مدارس با استفاده از اینترنت اشیا

شبنم جزایری  
IoT

شرکت HSB از یک راهکار جدید اینترنت اشیا (IoT) که برای مدارس و با هدف محافظت از ساختمان‌ها و تجهیزات در برابر نشت آب، انجماد لوله‌ها و فرسایش مواد طراحی‌شده است، رونمایی کرده است.
فناوری جدید این شرکت مدیریت ریسک و نظارت مداوم در جهت رفع مشکلات مربوط به آب را برای کارکنان مدارس فراهم می‌کند.
جک ولینسکی در این باره می‌گوید: “مدارس با حضور دانش آموزان، معلمان و فعالیت‌ها مکانی بسیار شلوغ است اما وقتی مدرسه خالیست چه اتفاقی ممکن است رخ دهد؟ راهکار IoT ما خطرات احتمالی که در کمین املاک و تجهیزات است را رصد می‌کند و هشدارهای لازم را برای کاهش آسیب‌هایی که سیستم‌های سنتی مدیریت ساختمان نمی‌توانند از آنها جلوگیری کنند، ارسال می‌کند.”
این راهکار از مجموعه‌ای از الگوریتم‌های پیشرفته تشکیل شده است که عوامل چندگانه خطر را در نظر می‌گیرد. HSB می‌گوید که سنسورهای IoT از پروتکل‌های شبکه LoRaWAN استفاده می‌کنند تا دامنه طولانی و قدرت سیگنال قوی را تأمین کنند. همچنین اپلیکیشن تلفن همراه به مسئولان مدارس اجازه می‌دهد تا در هر زمان که بخواهند شرایط املاک و سالن‌های ورزشی، اتاق‌ها، دفاتر و سایر مکان‌های مدرسه را بررسی کنند.
راهکار اینترنت اشیا HSB برای مدارسی که دارای استخر هستند و شرکت‌های بیمه املاک که با این شرکت همکاری می‌کنند نیز در دسترس است و برای آپارتمان‌ها، مساجد، ساختمان‌های شهری، دفاتر پزشکی و رستوران‌ها نیز طراحی شده است.

برچسب
IOT

فراگیرشدن استفاده از هوش مصنوعی در پزشکی

محققان دانشگاه Penn Medicine در حال مطالعه مدلهای جدید هوش مصنوعی (AI) با استفاده از یادگیری مشارکتی برای بهبود در نحوه تشخیص و درمان تومورهای...

شبنم جزایری
20 اکتبر 2020
موفقیت صنعت برای اولین بار با اتصال ماهواره

شرکت MediaTek موفق شده است برای اولین بار ارتباط ماهواره‌ای تجهیزات اینترنت اشیا (IoT)را برقرار کند. این کمپانی تولید کننده تراشه‌های نیمه‌هادی توانسته است نخستین...

شبنم جزایری
24 آگوست 2020

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*