در عصر رواج اینترنت اشیاء و با پیدایش ۵G نیاز چندانی به حافظه گوشی وجود ندارد.

شبنم جزایری  
5g

دوره ۵G می‌تواند پایانی بر رقابت بر سر افزایش ظرفیت حافظه تلفن‌ها باشد. در حالی که سامسونگ گلکسی S10+ یک ترابایتی و سن‌دیسک هم یک کارت microSD یک ترابایتی را رونمایی کرده‌اند، پیتر لائو، مدیرعامل OnePlus، در همایشی در MWC19 گفت که دسترسی به ابر فوق سریع می‌تواند نیاز به حافظه‌های محلی را کمتر کند.

به نقل از مشبل، لائو گفت: «نگرانی مردم اکنون حجم حافظه دستگاهشان به منظور ذخیره‌سازی عکس‌های بیشتر است، ولی ۵G امکان ذخیره‌سازی ابری سریع تر را فراهم می‌آورد. به این ترتیب مردم دیگر نیازی نخواهد داشت که برای داشتن حافظه ۱۲۸GB یا ۵۱۲GB تمرکز کنند».

جایگزینی ۵G به جای حافظه داخلی می‌تواند به متعادل‌تر شدن قیمت گوشی نیز کمک کند. در حال حاضر قیمت گوشی ۱TB سامسونگ ششصد دلار بیشتر از ۱۲۸GB است، و سن‌دیسک در حاضر ۴۵۰ دلار برای کارت حافظه پرحجمش قیمت گذاشته است.
البته منظور لائو برای یک سال آینده نیست و وی کمبود فعلی پوشش ۵G را در نظر گرفته است. وی سه مرحله را در آنچه تکامل ۵G می‌نامد مشخص کرده است. ما اکنون در فاز ابتدایی هستیم. وی گفت که از سال ۲۰۲۱، «۵G و AI و خدمات ابری» میداندار خواهند شد و دستیارهای هوشمند را به طرز چشمگیری ارتقاء خواهند داد. سپس در سال ۲۰۲۵ ما وارد «عصر رواج یافتن اینترنت اشیاء خواهیم شد».

کریستیانو آمون، رییس کوالکام، در سخنانی در همین همایش، گفت که گیم‌استریمینگ ۵G می‌تواند کنسول‌های بازی را از رده خارج کند. یا حداقل کاری کند که هرگز نیازی به ارتقاء سخت‌افزار آن‌ها نداشته باشید. وی گفت: «ما به سمت سناریویی می‌رویم که در آن نیازی به کنسول‌های جدید نخواهد بود. بلکه قابلیت پردازشی نامحدودی در دسترس خواهد بود».

به گفته آمون، بر روی شبکه‌های جدید، ۹۵ درصد از محتوای ویدئویی به صورت ۴K استریم خواهد شد و شبکه‌های اجتماعی به «برادکست زنده حضور مجازی» تبدیل خواهند شد.

شاید چنین حرفی قابل باور نباشد، ولی دمویی از چنین حضور مجازی از Spatial را می‌توان با استفاده از HoloLens 2 دید. آواتارهای AR فول‌سایز بسیار امکانپذیر می‌شوند. گرگ سولیوان از شرکت مایکروسافت کاربران می‌توانند ظرف چند سال آینده، و نه چند دهه آینده، از این تجربه بهره‌مند شوند، حرفی که به طور بالقوه به معنای چارچوب زمانی ۲۰۲۵ است.

به منظور تسریع این اهداف توسعه اپ ۵G، شرکت OnePlus یک مسابقه ایده‌های توسعه اپ را از هم‌اکنون تا ۲۶ مارس برگزار نموده، که در آن به پنج برنده این مسابقه چند دستگاه، محیط‌های تست، و «پشتیبانی مالی به مدت یک سال» اهدا خواهد کرد.

برچسب
5G

ساخت ابررایانه «سیمرغ» برای استفاده از سرویس‌های حوزه

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر کاربرد ابررایانه «سیمرغ» را مربوط به سرویس‌های حوزه اینترنت اشیا و هوش مصنوعی عنوان کرد و گفت: در صورت تخصیص اعتبار،...

شبنم جزایری
10 ژوئن 2020
انجام آزمایش نهایی ماهواره های IoT Geespace به

Geespace ، یکی از شرکت های تابعه از غول های خودروسازی چین به پشتوانه Lotus و Volvo ، اولین ماهواره های IoT خود در حال...

شبنم جزایری
26 می 2020

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*