فن آوری تشخیص نشتی آب مبتنی بر NB-IoT برای اولین بار

شبنم جزایری  
NB-IoT

برای اولین بار شرکت سوئیسی Gutermann AG، ارائه‌دهنده فناوری‌های آکوستیک با محوریت تشخیص نشت آب، از راه‌اندازی فناوری تشخیص نشتی آب مبتنی بر فناوری شبکه‌های دوربرد و کم‌مصرف اینترنت اشیا (NB-IoT) خبر داد.
این محصول Zonescan NB-IoT نام دارد و اولین لاگر الكترونیكی مبتنی بر شبکه سلولی است. این دیتالاگر به نرم‌افزار Zonescan Net متصل شده است که می‌تواند داده‌های همه سنسورهای همسایه را به طور خودکار مقایسه کند و حتی نشت‌هایی را که قابل‌مشاهده هم نیستند را شناسایی کند.
پروژه‌های آزمایشی مشابه قبلاً در فرانسه، انگلیس و استرالیا انجام شده است اما این شرکت ادعا می‌کند كه این ابتکارات باعث کاهش زمان نشت و سرمایه‌گذاری برای لاگرهای صوتی شده است.
لوکاس گرولیموند مدیرعامل Gutermann دراین باره می‌گوید: “ما از راه‌اندازی این محصول بسیار هیجان‌زده هستیم زیرا با توجه به ویژگی‌های جذاب فناوری NB-IoT ، پتانسیل عظیمی برای آن می‌بینیم و امیدواریم که این محصول بتواند با توجه به هزینه کم، سهولت در نصب و طراحی جمع‌وجور و ماینتوریگ دائمی شبکه‌ها راهی برای دسترسی به تأسیسات پیدا کند.
وی در ادامه افزود: بنابراین باید به رشد سریع شبکه‌های هوشمند آب مجهز به این فناوری توجه شود تا از کاهش مداوم و پایین آمدن سطح پایین آب جلوگیری شود.
بسیاری از ذینفعان در صنعت آبرسانی در حال پیگیری فناوری‌های مرتبط با اینترنت اشیا (IoT) هستند شرکتBT با همکاری Northumbrian Water این ابتکار عمل را به انجام رسانده است. در ماه ژانویه نیز شرکت South East Water یک پروژه آزمایشی را با Vodafone در خطوط مشابه اعلام کرد و ادعا کرد که می‌تواند “نشت را تشخیص و از آن جلوگیری کند.”

این راه حل برای اولین بار در تاریخ ۴ دسامبر در کنفرانس و نمایشگاه تلفات آب آمریکای شمالی در نشویل رونمایی شد. این روز همچنین به عنوان روز جهانی از دست دادن آب تعیین شده است ، ابتکاری که توسط گروه فقدان آب انجمن بین المللی آب (IWA) ارائه شده است.

برچسب
NB-IOT

چگونه فن آوری های IoT در شیوع Covid-19

با توجه به اینکه اثرات ویروس کرونا روز به روز گسترش پیدا می‌کند اما بهبود کیفیت هوا یکی از فواید آن بوده است. دهلی که...

شبنم جزایری
9 می 2020
Lidar
سرعت رشد بازار اتومبیل‌های خودران با استفاده از

شرکت خدمات اینترنتی روسی (Yandex)  به تازگی اعلام کرده است که در حال آزمایش تکنولوژی تشخیص نور و فاصله (LIDAR) و دوربین‌های لیزری ‌است....

شبنم جزایری
30 دسامبر 2019

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*