انبارداری هوشمند مبتنی بر آیوتی

انبارداری هوشمند مبتنی بر آیوتی (IoT)

انبار داری هوشمند بر روی دستگاه های موبایل و تبلت
از تعداد اشیا در محیط خیلی دقیق مطلع هستید !

سیستم انبارداری هوشمند مبتنی بر آیوتی چیست ؟

سال هاست تکنولوژی به کمک مدیریت فرآیند پیچیده انبارداری آمده است و گام به گام با پیشرفت تکنولوژی، انبارداری های مبتنی بر آن در حال پیشرفت هستند و به سهولت و امکانات آنها افزوده می شود.

یکی از این فناوری های نوین که با توجه به پتانسیل خود می تواند کمک شایانی در مدیریت انبارها داشته باشد، فناوری آیوتی ( IoT ) است. سیستم انبارداری هوشمند آیوتی فیگ، سیستمی است که علاوه بر امکانات سیستم های مبتنی بر تکنولوژی های قدیمی مانند RFID، امکانات جدیدی در اختیار کاربران قرار می دهد و برخی از محدودیت های سیستم های قدیمی را برطرف کرده است.

ویژگی های سیستم انبارداری هوشمند چیست؟

از تعداد اشیا در محیط خیلی دقیق مطلع هستید !

سیستم با عملکرد خودکار


با توجه به اتوماتیک بودن فرآیندها در سیستم انبارداری هوشمند آیوتی فیگ، برای عملکرد آن نیازی به کارگیری نیروی انسانی جدید وجود ندارد. با ردیابی کالاها و مشخص بودن موقعیت و محل قرارگیری دقیق آنها بر روی نقشه و امکان دریافت گزارشات آنی از موجودی ها، ورودی/خروج ها و گزارشاتی از این قبیل، نیاز به افراد سازماندهی کننده در انبار کاهش می یابد. در این سیستم مدیر انبار میتواند تنها با اپراتورهای لیفتراک، انبار را مدیریت کند و همچنین نظارت و تحلیل دقیقی بر عملکرد آنها داشته باشد.

از تعداد اشیا در محیط خیلی دقیق مطلع هستید !

عدم نیاز به گیت _ هزینه جاری صفر


همان طور که قبلا نیز اشاره شده در سیستم انبارداری هوشمند آیوتی فیگ نیازی به گیت های ورودی و خروجی وجود ندارد و این امکان برای کاربر فراهم شده است که محیط انبار را بدون هزینه و محدودیت به بخشهای دلخواه تقسیم کند و بر فرآیندهای هر بخش نظارت کامل داشته باشد. هزینه های مربوط به سیستمهای مبتنی بر RFID در این سیستم وجود ندارد و عملا هزینه های جاری آن صفر است.

از تعداد اشیا در محیط خیلی دقیق مطلع هستید !

دسترسی به بهترین گزینه


با استفاده از فیلترهای موجود در نرم افزار یکپارچه مدیریتی آیوتی فیگ، در هر لحظه می توان بهترین گزینه را بر اساس اولویت های مد نظر برای خروج مشخص نموده و محل قرارگیری آنها را در نقشه مشاهده کرد. این امر از اشتباهاتی که به دلیل عدم آگاهی یا پیک های کاری باعث منقضی شدن یا ارسال اشتباه کالا می گردد، جلوگیری می کند. همچنین با امکان افزودن توضیحات به هریک از پالت ها یا گروهی از آنها می توان اولویت ها و محدودیت های مد نظر را برای هریک از آنها مشخص نمود.

از تعداد اشیا در محیط خیلی دقیق مطلع هستید !

نظارت هوشمند


با توجه به این که از فناوری های مکان یابی در محیط های داخلی در ساخت سیستم انبارداری هوشمند آیوتی فیگ استفاده شده است، امکان نظارت هوشمند بر فرآیندها و فعالیتهای انجام شده در انبار را میسر میکند.

این سیستم در صورت خروج غیرمجاز یک کالا با توجه به محدودیتهای مختلف مانند محدودیت اعمال شده توسط واحد کنترل کیفی، تاریخ انقضا، محصول سفارشی مشتری خاص یا عدم تطبیق با حواله خروج به صورت هوشمند هشدار می دهد و از اشتباهات نیروی انسانی جلوگیری به عمل می آورد. همچنین این امکان وجود دارد که در صورت قرارگیری کالاها در محلهای یا دسته بندی های اشتباه سیستم هشدار مربوطه را اعلام کند.

از تعداد اشیا در محیط خیلی دقیق مطلع هستید !

تاریخچه فعالیت


تمام فعالیت های انجام شده در انبار با جزئیات کامل مانند اپراتور انجام دهنده ، زمان انجام و مواردی از این دست در سیستم انبارداری هوشمند آیوتی فیگ ذخیره می شود. مدیران سیستم می توانند در هر زمان به این اطلاعات دسترسی داشته باشند و در پیگیری رخدادها از آنها استفاده کنند.برای مثال با کلیک بر روی نشانگر هر پالت در نقشه می توانند تمام جزئیات و اطلاعات آن را مشاهده نمایند. همچنین این امکان وجود دارد که پارامترهای شرایط محیطی انبار در تاریخچه پالت ذخیره شود تا در صورت بروز مشکل بتوان به آنها مراجعه نمود.

از تعداد اشیا در محیط خیلی دقیق مطلع هستید !

هوشمند سازی لیفتراک


با استفاده از سیستم انبارداری آیوتی فیگ امکان هوشمند سازی لیفتراک ها نیز فراهم شده است. در سیستم ردیابی لیفتراک اطلاعات و امکاناتی قبیل :

• مکان یابی هر لیفتراک در لحظه (Live)
• شناسایی راننده هر لیفتراک
• مشخص بودن وضعیت هر لیفتراک (روشن/خاموش _ پر/خالی)
• میزان حمل بار هر لیفتراک (تعداد دفعات و زمان)
• سرعت لحظه ای و متوسط هر لیفتراک

و بسیاری امکانات دیگر که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه محصول ردیابی لیفتراک مراجعه نمائید.